Rozmowy o Zlocie

W piątek, 20 października odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w organizację 15. Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie 2018.

Uczestnicy

Główna część zjazdu zaplanowana została w sali konferencyjnej Albatros Medical SPA. W rozmowach, prócz organizatorów – dyrekcji i pracowników z Centrum Kultury w Mielnie, wzięła również udział burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała.

Najważniejsza jednak i tak była obecność członków klubów morsów z całej Polski – mówi Anna Ledochowicz, dyrektor CK w Mielnie. Przedstawiciele samorządu tematem Zlotu tak naprawdę zajmują się cały rok. Na co dzień rozmawiamy ze sobą o nowych pomysłach, o programie – bardzo zależało nam na tym, by skonsultować je z uczestnikami zabawy – dodaje.

Do Mielna zaproszone zostały tutejszy Klub Morsów “Eskimos”, Stowarzyszenie Wrocławskie Morsy, Katowicki Klub Morsów “Arktyka”, Morsy Dębowa z Kędzierzyna Koźla, Morsy Kujawskie Włocławek, Koszaliński Klub Morsów “Posejdon”, Klub Morsy Opole i Morsy Dobrzeń Wielki.


Od ogółu do szczegółu

W trakcie rozmów poruszono większość kwestii związanych z nadchodzącym Zlotem. To piętnasty, jubileuszowy Zlot – zależało nam na tym, by dopracować każdy szczegół, a przy okazji zaskoczyć uczestników i zaproponować im również zupełnie nowe atrakcje – mówi A. Ledochowicz.

Pojawił się m.in. pomysł urozmaicenia Zlotu biegiem. Nietypowym jednak, bo miałby się on odbyć na plaży. To jednak nie wszystko – jego uczestnicy mieliby do pokonania tor przeszkód albo też biegli w nietypowych strojach. Jakich? To jeszcze nie zostało ustalone, pomysł będzie jeszcze omawiany.

Poza tym bardzo długo dyskutowano o pakietach startowych dla uczestników – o tym, jakie gadżety powinny znaleźć się w zestawach, a także, jaka powinna być ich cena. Każdy klub podzielił się swoimi spostrzeżeniami, a organizatorzy zadeklarowali, że do momentu uruchomienia rejestracji (listopad 2017) zaproponują cennik. Podobnie jak w ubiegłym roku cena biletów w przedsprzedaży będzie niższa.

Nie mogło zabraknąć również tematu Wielkiego Balu Morsów. Zwłaszcza że kilka dni wcześniej swoimi propozycjami na Facebooku Zlotu podzielili się uczestnicy. Pomysłów było kilkadziesiąt, wśród nich m.in. Piżama Party, Bal Postaci Historycznych czy Zabawa na Góralską Nutę. Informacja o tym, który motyw zwyciężył, pojawi się wkrótce na stronie.

Wspólna kąpiel

Po części oficjalnej uczestnicy wybrali się na wspólną kolację, podczas której długo jeszcze dyskutowano o pomysłach i wspominano poprzednie edycje Zlotu. Podsumowaniem spotkania była natomiast wspólna kąpiel w morzu, która odbyła się w sobotę, o godzinie 12:00. Co ciekawe, udział w niej wzięli nie tylko zaproszeni do rozmów przedstawiciele klubów, ale również pozostali członkowie, m.in. Mieleński Klub Morsów “Eskimos” i Koszaliński Klub Morsów “Posejdon”.

.