Kategorie
Aktualności Bez kategorii

Komunikat XVIII MZM

Morsy, 

Robimy wszystko, aby tegoroczny Zlot Morsów się odbył! Szukaliśmy najlepszego rozwiązania, a do rozmów zaprosiliśmy władze Gminy, służby odpowiedzialne za reżim sanitarny, lekarzy, naukowców oraz rządów ekspertów. 

Na chwilę obecną na pewno możemy potwierdzić, że NIE odwołujemy Zlotu. Zmieniamy jego termin, a nową datę podamy po 10 lutego.   

NOWY TERMIN ZLOTU 

Mamy olbrzymie wsparcie – nie tylko od Was, ale również ze strony naszych partnerów i współpracowników. Mimo że ze względu na przedłużony w Polsce lockdown do 14 lutego Centrum Kultury jest zamknięte, nie poddajemy się i działamy!

Największą przeszkodą w organizacji imprezy jest dla nas w tej chwili zamknięcie hoteli, ponieważ większość z Was przyjeżdża do Mielna z daleka. Zależy nam na wskazaniu realnej daty, abyśmy nie musieli ponownie zmieniać terminu wydarzenia. Stąd też czekamy jeszcze z ogłoszeniem nowej daty. Podamy ją w połowie lutego. Do tego czasu możecie zdecydować, czy czekacie na jej ogłoszenie i spotkacie się z nami w innym terminie czy rezygnujecie z udziału. 

ZWROTY

Wiemy, że część z Was nie będzie mogła czekać na nowy termin. Aby usprawnić dokonywanie zwrotów, prosimy o przesłanie maila na adres zwroty@zlotmorsow.mielno.pl:

  1. W tytule maila wpiszcie NUMER ZAMÓWIENIA. Numer zamówienia to numer, który znajdziecie w zakładce TWOJE ZAMÓWIENIA po zalogowaniu się do panelu rejestracyjnego (rejestracja.zlotmorsow.mielno.pl). Numer zamówienia ma postać MZM/XXX/MIESIĄC/ROK. 
  2. W treści maila prosimy podać informacje, czy zwrot dotyczy całości zamówienia czy tylko jego części. Jeśli tylko części, prosimy o podanie imion i nazwisk osób, które REZYGNUJĄ Z UDZIAŁU W ZLOCIE. 
  3. Zwrot zostanie dokonany w ciągu 14 dni na numer konta, z którego dokonano płatności. Nie mamy możliwości dokonania zwrotu na inny numer konta. 

Na podany wyżej adres prosimy przesyłać tylko i wyłącznie wiadomości w sprawie zwrotów. Zwroty nie będą przyjmowane telefonicznie, ani na Facebooku. 

GADŻETY

Wszystkie gadżety zostaną wysłane kurierem. Nie ma możliwości odbioru osobistego w Mielnie. Centrum Kultury w Mielnie, organizator Zlotu jest samorządową instytucją kultury i zgodnie z nowym rozporządzeniem nie może otworzyć się do 14 lutego włącznie. 

Wysyłka gadżetów rozpocznie się 5, a zakończy 9 lutego. Pakiety zostaną dostarczone dzień po ich nadaniu. Koszty wysyłki paczek z odbiorem osobistym pokryje organizator. 

MINI ZLOTY

Mini Zloty, o których informowaliśmy Was w ramach nowej formuły Zlotu Morsów, również czekają zmiany. Podobnie jednak jak w przypadku wydarzenia w Mielnie, mamy na myśli wyłącznie zmianę terminu. 

Według aktualnych obostrzeń spotkać się może maksymalnie 5 osób. Odstęp między takimi grupami musi wynosić min. 100 metrów, dlatego nie ma możliwości, aby legalnie zorganizować Mini Zloty. 

Wiemy jednak, jak wiele pracy włożyliście w ich planowanie. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wkrótce skontaktujemy się ze współorganizatorami. Mamy nadzieję, że równie chętnie dołączycie do realizacji Zlotu w nowym terminie. 

Dziękujemy, że jesteście z nami i do zobaczenia niebawem! Oby jak najszybciej! 

Kategorie
Aktualności

MIĘDZYNARODOWY ZLOT MORSÓW W…SZĘDZIE

Od wielu tygodniu pytaliście „co ze Zlotem”, a my ciężko pracowaliśmy nad nową formułą, która będzie dla Was nie tylko zadowalająca, ale i bezpieczna. Przedstawiliśmy ją w kilku punktach, które wyjaśniają, jak będzie wyglądał XVIII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie.

Tylko kąpiel

Dla Waszego bezpieczeństwa musieliśmy ograniczyć kolejny Zlot do najważniejszego punktu każdej edycji, czyli do niedzielnej Wielkiej Kąpieli Morsów. 14 lutego 2021 r., godz. 12:00 – już teraz zapisz tę datę w kalendarzu!

Międzynarodowy Zlot Morsów w…szędzie

Wiemy, że nie wszyscy będą mogli przyjechać do Mielna, dlatego poza wycieczką do stolicy Morsów będziesz miał inne opcje: możesz zorganizować swój Mini Zlot lub wziąć udział w Mini Zlocie zorganizowanym w Twojej okolicy.

Czym jest Mini Zlot?

To lokalna edycja Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie, którą zorganizować może każdy! Wystarczy, że zgłosisz propozycję lokalizacji, w której 14 lutego 2021 roku (tradycyjnie) o godz. 12:00 poprowadzisz swoją grupę Morsów i Foczek do zimnej wody. Rejestracja lokalizacji będzie możliwa od 16 do 27 listopada. Dla Mini Zlotów z największą liczbą zarejestrowanych uczestników szykujemy kilka dużych niespodzianek!

Jak zgłosić lokalizację?

Lokalizacje będzie można zgłosić przez nasz internetowy Panel Morsa od 16 do 27 listopada. Poza podstawowymi danymi kontaktowymi będziemy potrzebować od Ciebie informacji o wybranej przez Ciebie lokalizacji. Przed dokonaniem zgłoszenia zmierz teren, na którym zbiorą się uczestnicy do rozgrzewki, abyśmy mogli określić maksymalną (zgodną z aktualnymi wytycznymi) liczbę uczestników w Twojej Mini Lokalizacji. Pamiętaj, że zgłoszenie lokalizacji wiązać się z będzie nie tylko z Morsowymi przywilejami, ale i obowiązkami, więc przemyśl to dobrze!

Kiedy się zapisać?

Rejestrację prowadzimy w dwóch etapach:
Chcesz zarejestrować lokalizację Mini Zlotu? Skorzystaj z panelu między 16 a 27 listopada.
Chcesz zapisać uczestników na Zlot w Mielnie lub na Mini Zlot? Zapraszamy od 1 grudnia do wyczerpania limitu miejsc (lub do 5 lutego 2021 roku).

Rejestracja na Zlot będzie prowadzona tylko przez panel internetowy i tylko do wyczerpania limitu (lub do 5 lutego 2021 roku). Nie pomogą prośby i znajomości…;)

Tylko kąpiel? Ale ja przyjeżdżam do Mielna już wcześniej!

Wiemy, że część z Was zarezerwowała już nocleg w Mielnie. Właśnie dlatego rozmawiamy z lokalnymi przedsiębiorcami, aby przygotowali dla Was w tym czasie jak najwięcej integracji. Oczywiście wszystko w zgodzie z aktualnymi w tym czasie wytycznymi. Jeśli sytuacja z koronawirusem się uspokoi, my również postaramy się zaproponować Wam dodatkowe atrakcje.

Ile to kosztuję i dlaczego tak dużo?

W tym roku udział w Zlocie w Mielnie kosztuje 20 zł, a w Mini Zlotach jest bezpłatny, lecz uczestnicy nie otrzymują pakietów z gadżetami…

Ale ja chcę koszulkę!

…jednak będziesz mógł dokupić je na naszej stronie. Z odbiorem osobistym w Mielnie lub z dostawą prosto do domu! A co w pakiecie? Premiera zawartości już niebawem.

Co jeśli zmienią się wytyczne?

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi w Mielnie możemy przyjąć 3000 uczestników. Zakładamy, że do lutego sytuacja unormuje się na tyle, że nie będziemy musieli zmniejszyć tej liczby, ale w takim wypadku liczyć będzie się kolejność zapisu, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rejestracji. Ta zasada dotyczy również innych lokalizacji.

Do zobaczenia w Mielnie… i w całej Polsce. 🙂

Kategorie
Aktualności

Komunikat o Zlocie

Morsy i Foczki z całego świata, co roku o tej porze zaczynaliśmy już przygotowania do Międzynarodowego Zlotu Morsów. Nie inaczej jest w tym roku. Pomimo trudnej sytuacji robimy wszystko, co w naszej mocy, by w lutym spotkać się z Wami w Mielnie!

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Dzisiaj mieliśmy oficjalnie ogłosić plany na nadchodzący Zlot. Wybieraliśmy zlotowe gadżety, rozmawialiśmy z gośćmi, których planujemy zaprosić, dyskutowaliśmy z lokalnymi przedsiębiorcami o atrakcjach, które dla Was przygotowują. Słowem – działaliśmy. Nowa sytuacja wymaga od nas jednak nowego podejścia. To, co dziś wiemy na pewno to: nie rezygnujemy ze Zlotu, a przygotowujemy go dla Was w zupełnie innej odsłonie!

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami. Lockdown, obowiązkowe maseczki, praca zdalna, nauczanie hybrydowe… Przewinęło się wiele różnych scenariuszy i kiedy już mogło się wydawać, że najtrudniejsze mamy za sobą, statystyki zakażeń osiągnęły najwyższy poziom . Cały kraj na nowo został objęty obostrzeniami. Koszalin od 10 października znajduje się w strefie czerwonej. Odwoływane są wszystkie wydarzenia kulturalne, spektakle i koncerty. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności. Jest sporo restrykcji, ale wszystkie służą jednemu – zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców – zauważa burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała. – Mocno wierzymy w to, że stosując się do nowych zasad, mamy szansę przyspieszyć powrót do normalności. Dlatego nie przekreślamy swoich planów związanych z 18. Zlotem Morsów. Dostosowujemy je natomiast do nowej rzeczywistości – dodaje.

Co to oznacza? Konsultujemy każdy nasz nowy pomysł, dotyczący formuły nadchodzącego Zlotu ze służbami bezpieczeństwa i z Sanepidem. 𝐊𝐢𝐥𝐤𝐚 𝐝𝐧𝐢 𝐭𝐞𝐦𝐮 𝐰𝐲𝐩𝐫𝐚𝐜𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐤𝐨𝐦𝐩𝐫𝐨𝐦𝐢𝐬, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲 𝐮𝐦𝐨𝐳̇𝐥𝐢𝐰𝐢ł𝐛𝐲 𝐧𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐞̨, 𝐚 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨𝐜𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐞 𝐮𝐰𝐳𝐠𝐥𝐞̨𝐝𝐧𝐢𝐚ł 𝐩𝐚𝐧𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐞 𝐳𝐚𝐬𝐚𝐝𝐲. 𝐙𝐚𝐧𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐚𝐤 𝐳𝐝𝐚̨𝐳̇𝐲𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐠𝐨 𝐨𝐠ł𝐨𝐬𝐢𝐜́, 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐲𝐰𝐢𝐬𝐭𝐨𝐬́𝐜́ 𝐩𝐨𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐫𝐞𝐰𝐢𝐝𝐨𝐰𝐚ł𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞 𝐩𝐥𝐚𝐧𝐲 – komentuje Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. W województwie zachodniopomorskim, oprócz Koszalina, w strefie czerwonej znalazły się również powiat sławieński i szczecinecki. Sytuacja jest trudna i dynamiczna, ale nadal możliwa do opanowania. Dlatego też w tym momencie skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie i dbaniu o siebie nawzajem. Bardzo mocno liczymy na to, że zaprocentuje to szybkim powrotem do normalności i w lutym będziemy mogli spotkać się na Zlocie – dodaje A. Ledochowicz.

Jak zatem będzie wyglądał nadchodząca edycja? Rozważamy kilka scenariuszy. To jednak, na który wariant się zdecydujemy, zależy od rozwoju sytuacji. Każdy plan ma jednak jeden punkt wspólny i jest nią oczywiście nasza coroczna tradycja – wspólna kąpiel w Bałtyku. Poza tym mamy bardzo silne wsparcie ze strony naszych lokalnych przedsiębiorców. Oni również adaptują się do nowych zasad i przygotowują dla Was atrakcje, które nie pozwolą Wam się nudzić, a jednocześnie będą zgodne z wytycznymi – zapewnia A. Ledochowicz. Burmistrz Mielna dodaje z kolei, że co roku bezpieczeństwo i dobra zabawa uczestników Zlotu były najważniejsze. Przy okazji tej edycji słowo “bezpieczeństwo” odmieniamy jednak przez wszystkie przypadki.

𝐁𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐳𝐚𝐥𝐞𝐳̇𝐲 𝐧𝐚𝐦 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐦, 𝐛𝐲 𝐭𝐞𝐧 𝐙𝐥𝐨𝐭 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐨𝐝𝐛𝐲ł, 𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐦, 𝐛𝐲 𝐩𝐨 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐳𝐚𝐤𝐨𝐧́𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐮 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐜𝐲 𝐜𝐚𝐥𝐢 𝐢 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢 𝐰𝐫𝐨́𝐜𝐢𝐥𝐢 𝐝𝐨 𝐬𝐰𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐝𝐨𝐦𝐨́𝐰. 𝐙𝐥𝐨𝐭𝐲 𝐰 𝐌𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐨 𝐰 𝐤𝐨𝐧́𝐜𝐮 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚. 𝐂𝐡𝐜𝐞𝐦𝐲 𝐣𝐚̨ 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐮𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨 𝐰 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳ł𝐲𝐦 𝐫𝐨𝐤𝐮, 𝐚𝐥𝐞 𝐢 𝐰 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐲𝐦 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐲𝐦. Dbajcie o siebie, śledźcie nasz profil na Facebooku i czekajcie na dobre wieści na temat zlotu.

Kategorie
Aktualności

Nowa formuła Zlotu

Przed nami kolejny Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie! Kąpać się w morzu morsy z całej Polski będą po raz 18, jednak najbliższa edycja wydarzenia nie będzie wyglądać tak, jak w poprzednich latach. 

Pracujemy nad zupełnie nową formułą Zlotu, która będzie dopasowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej – mówi Anna Ledochowicz, dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie, które jest głównym organizatorem Zlotów – Mamy pomysł na nową formułę, która będzie zarówno satysfakcjonująca, jak i bezpieczna dla uczestników. Mamy nadzieję, że wszystkim spodoba się, to co szykujemy. Wszystko konsultujemy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz z Sanepidem.


Przypominamy, że w lutym bieżącego roku w Bałtyku kąpało się razem 6000 morsów całej Europy. Kolejna edycja planowana jest tradycyjnie na drugi weekend lutego. Informacja o o tym, jaką formę przybierze kolejna edycja wydarzenia pojawi się na stronie Zlotu Morsów (www.zlotmorsow.mielno.pl) oraz na profilu na facebooku (www.facebook.pl/ZlotMorsowMelno).

Zloty Morsów w Mielnie odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku. Impreza od samego początku przyciągała do Mielna setki miłośników morsowania (w czasie I edycji do Bałtyku weszło razem 124 morsów).

W Mielnie podczas Międzynarodowych Zlotów Morsów dwukrotnie bity był rekord Guinnessa w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu. Po raz pierwszy w lutym 2010 roku kiedy to do wody weszło 1054 Morsów a po raz drugi w lutym 2015 roku kiedy w wodzie zanurzyły się 1799 osoby. Po raz trzeci z rekordami Guinnessa Mielno miało związek w grudniu 2015r. kiedy to został pobity  rekord – tym razem – w największej liczbie kąpiących się morsów w wielu miejscach w tym samym czasie. Do wody weszło wówczas 3717 osób w 42 lokalizacjach w Polsce. Rekord został ustanowiony dwukrotną liczbą wymaganych uczestników. Pomysłodawcą, organizatorem oraz składającym wszystkie dokumenty związane z rekordem było Biuro Zlotu Morsów działające obecnie przy Centrum Kultury w Mielnie.

Dwa rekordy Guinnessa ustanowiono w Mielnie. Żadne inne miasto na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem.

Kategorie
Aktualności

Balanga do Białego Ranka

W połowie lutego 2020 roku w Mielnie doszło do niezwykłego wydarzenia. Zespół Piersi zaproszony na XVII Międzynarodowy Zlot Morsów stawił się na miejsce z nową piosenką, do której podczas zlotu kręcony był teledysk. To, co wydarzyło się podczas dwóch dni, jakie zespół spędził w Mielnie, to nie była zwykła praca. To była czysta, najprawdziwsza magia. Tuż przed ogłoszeniem pandemii i związanej z nią obostrzeniami muzycy zintegrowali się z niezwykłym środowiskiem, jakim jest Morsowa brać. To, co przeżyli, czego doświadczyli, przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Rejestracja niezwykłych chwil, tych magicznych, przepełnionych radością, przyjaźnią i niesamowitą zabawą momentów nie możemy nazwać zwykłym teledyskiem. To są czary, do obejrzenia których zapraszają: zespół PIERSI, miasto MIELNO oraz Morsy z całej galaktyki. Niech radość będzie z Wami.

„BALANGA” – PIERSI
słowa: Adam Asanov
muz. Adam Asanov, Zbigniew Moździerski
wykonanie: zespół PIERSI
nagrano w RHouse Recording Studio w Mirocinie
realizacja i mix: Robert „Jasiek” Wójtowicz
zdjęcia: Rene Filipowicz & Sebastian Jesiołowski & Arkadiusz Torski
montaż teledysku: Rene Filipowicz

Kategorie
Aktualności

Podsumowanie XVII MZM

­6000 uczestników finałowej kąpieli i 4 dni świetnej zabawy! 17. Międzynarodowy Zlot Morsów już za nami, ale jeszcze długo będzie co wspominać. Mielno nie bez powodu nazywane jest stolicą morsowania. Podczas czterodniowego Zlotu (6-9 lutego 2020 roku) do Miasta przyjechało tysiące miłośników mroźnych kąpieli z całej Polski oraz z zagranicy (m.in. z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Szwecji i Polski). Zarejestrowanych uczestników mieliśmy 6000 (w poprzedniej edycji Zlotu gościliśmy 5000 Foczek i Morsów), bo taka była pula biletów. Niewykluczone jednak, że sprzedalibyśmy ich jeszcze więcej, zainteresowanie było naprawdę duże – komentuje Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie. Każdemu zlotowi morsów w Mielnie towarzyszy inne hasło przewodnie. W 2020 roku jest nim Morsy w kosmosie, czyli Międzygalaktyczny Zlot Morsów.

W czasie XVII edycji wydarzenia Mielno odwiedził Zespół Piersi, który zainspirowany rozmachem imprezy postanowił skomponować swój nowy utwór właśnie o morsowaniu i nagrał do niej wyjątkowy teledysk, w którym wystąpili uczestnicy Zlotu – premiera już niebawem! Muzycy zagrali również na Wielkim Balu Morsów, na którym bawiło się 2 tysiące uczestników. Wejściówki na Bal wyprzedały się w czasie pierwszej doby rejestracji na wydarzenie. W czasie Zlotu byliśmy również świadkami prawdziwego morsowego ślubu. Uroczystość odbyła się na plaży, a ślubu młodej parze Arturowi i Izie udzieliła burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała. Świadkami ceremonii było tysiące miłośników mroźnych kąpieli.

Zloty w Mielnie to mroźna tradycja, która odbywa się już od 17 lat. Na pierwszy Zlot, w 2004 roku przyjechało 120 uczestników. Dzisiaj ta liczba jest prawie 60 razy większa, a podobne wydarzenia odbywają się już w całej Polsce. Żadna inna miejscowość nie może jednak pochwalić się Zlotem organizowanym z tak dużym rozmachem i nie sprowadza się to wyłącznie do liczby uczestników. Dbamy o to, by uczestnicy ani przez chwilę się z nami nie nudzili. W czasie kilku dni Zlotu uczestnicy mają okazję bawić się w Morsowej Strefie Chilloutu (sauny i balie obok plaży), walczyć w Turnieju Mrozoodpornych oraz kąpać się wspólnie w Bałtyku – mówi Anna Ledochowicz, organizatorka Zlotu i dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie.

Kulminacyjnym punktem programu jest jednak niedzielna wspólna kąpiel poprzedzona kolorową paradą ulicami Mielna. To właśnie wtedy do morza weszło razem 6000 uczestników Zlotu.

Kolejna okazja, by wspólnie wejść do lodowatego Bałtyku już za rok, w drugi weekend lutego (11-14.02.2021 r.). Wtedy Zlot odbędzie się po raz 18. Informacje na temat rejestracji będzie można znaleźć na stroni www.zlotmorsow.mielno.pl oraz na Facebooku „Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie”.

  • Najstarszym uczestnikiem zlotu był p. Florian (rocznik 1935) ze Szczecińsko-Polickiego Klubu Morsów, a najstarszą uczestniczką p. Kazimiera (rocznik 1936). Najmłodsze morsiątko Paulinka zarejestrowane na zlocie ma zaledwie 2,5 miesiąca.
  • Temperatura wody w czasie niedzielnej wielkiej kąpieli – 4 stopnie Celsjusza, a powietrza 5 stopni Celsjusza.
  • Turniej Mrozoodpornych wygrał Klub Morsów Biały Miś z Jastrzębia Zdroju
  • Najfajniej przebranym klubem w wielkiej paradzie Stowarzyszenie Wrocławskie Morsy.
  • Nad porządkiem i bezpieczeństwem XVII MZM czuwało ponad 300 osób: WOPR 62 osoby (26 ratowników i 36 nurków), PCK – 38 osób (w tym 4 lekarzy i 4 pielęgniarki), OSP – 12 osób, Straż Miejska – 3 osoby, Policja 30-40 osób, MOSiR – 30 osób, Agencja Ochrony SOWA – 120 osób.