REJESTRACJA NA ZLOT DOSTĘPNA JEST TUTAJ | XXI MZM ODBĘDZIE SIĘ 8-11.02.2024

Nowa formuła Zlotu

Udostępnij:

Przed nami kolejny Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie! Kąpać się w morzu morsy z całej Polski będą po raz 18, jednak najbliższa edycja wydarzenia nie będzie wyglądać tak, jak w poprzednich latach. 

Pracujemy nad zupełnie nową formułą Zlotu, która będzie dopasowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej – mówi Anna Ledochowicz, dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie, które jest głównym organizatorem Zlotów – Mamy pomysł na nową formułę, która będzie zarówno satysfakcjonująca, jak i bezpieczna dla uczestników. Mamy nadzieję, że wszystkim spodoba się, to co szykujemy. Wszystko konsultujemy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz z Sanepidem.


Przypominamy, że w lutym bieżącego roku w Bałtyku kąpało się razem 6000 morsów całej Europy. Kolejna edycja planowana jest tradycyjnie na drugi weekend lutego. Informacja o o tym, jaką formę przybierze kolejna edycja wydarzenia pojawi się na stronie Zlotu Morsów (www.zlotmorsow.mielno.pl) oraz na profilu na facebooku (www.facebook.pl/ZlotMorsowMelno).

Zloty Morsów w Mielnie odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku. Impreza od samego początku przyciągała do Mielna setki miłośników morsowania (w czasie I edycji do Bałtyku weszło razem 124 morsów).

W Mielnie podczas Międzynarodowych Zlotów Morsów dwukrotnie bity był rekord Guinnessa w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu. Po raz pierwszy w lutym 2010 roku kiedy to do wody weszło 1054 Morsów a po raz drugi w lutym 2015 roku kiedy w wodzie zanurzyły się 1799 osoby. Po raz trzeci z rekordami Guinnessa Mielno miało związek w grudniu 2015r. kiedy to został pobity  rekord – tym razem – w największej liczbie kąpiących się morsów w wielu miejscach w tym samym czasie. Do wody weszło wówczas 3717 osób w 42 lokalizacjach w Polsce. Rekord został ustanowiony dwukrotną liczbą wymaganych uczestników. Pomysłodawcą, organizatorem oraz składającym wszystkie dokumenty związane z rekordem było Biuro Zlotu Morsów działające obecnie przy Centrum Kultury w Mielnie.

Dwa rekordy Guinnessa ustanowiono w Mielnie. Żadne inne miasto na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem.

Czytaj więcej

Aktualności

Odbiór opasek

Już niebawem widzimy się w Mielnie, dlatego przedstawiamy Wam garść informacji organizacyjnych. Przypominamy, że do udziału w Zlocie potrzebna jest opaska, którą będziesz mógł odebrać

Chcesz Dołączyć Do Mroźnej Tradycji?

Nie zapomnij o swoim bilecie!