REJESTRACJA NA ZLOT DOSTĘPNA JEST TUTAJ | XXI MZM ODBĘDZIE SIĘ 8-11.02.2024

PROGRAM ZLOTU 2024

Udostępnij:

 

21. edycja Zlotu Morsów w Mielnie (8-11.02.2024) to będzie niezły cyrk, i to dosłownie! 

To właśnie wtedy przeniesiemy się razem z Wami do niezwykłego, kolorowego świata CYRKU, który bawi, zadziwia i fascynuje! To świat pełen magii i niespodzianek. Kojarzy się z dzieciństwem, smakiem waty cukrowej i istnym szaleństwem. 

Będziemy więc stąpać po cienkim lodzie i wskakiwać na głęboką wodę, ale nie tylko! Zatańczymy również w kolorowej paradzie, zaśpiewamy morsowy hymn i rozgrzejemy wodę w Bałtyku do czerwoności! Będziemy szaleć przez cały weekend. 

Pamiętajcie tylko o kolorowych, cyrkowych strojach. W nich będzie łatwiej o cyrkowe akrobacje, a uwierzcie nam – to będzie prawdziwy cyrk na wodzie!

OPISOWY PROGRAM ZLOTOWYCH ATRAKCJI:

CZWARTEK, GODZ. 12:00
Lokalizacja: pomnik dużego Morsa

WITAJCIE W NASZYM CYRKU, czyli otwieramy 21. Zlot Morsów! 

Uroczyste rozpoczęcie Zlotu to już nasza tradycja, ale tym razem spotkamy się na cyrkowej arenie. Szukajcie jej przy pomniku Morsa, przy głównym wejściu na plażę. To właśnie tutaj rozpoczniemy swoje występy. 

Będziemy żonglować atrakcjami i po raz pierwszy wysłuchamy zlotowego hymnu “Bałtyckie Morsy”. I najważniejsze! Zaprosimy na naszą cyrkową scenę największe gwiazdy tego wydarzenia – Morsy we własnej osobie! Burmistrz Mielna przekaże Wam klucze do miasta i zaprosi do wspólnych akrobacji. 


CZWARTEK, GODZ. 13:00-18:00

PIĄTEK, GODZ. 11:00-17:00 

SOBOTA, GODZ. 11:00-17:00 
Lokalizacja: Pałac Ślubów, deptak przy ul. Kościuszki, przy Jarmarku Polska Smakuje

ŚLUB W CYRKOWYM PAŁACU ŚLUBÓW

Miłość to nie cyrk, ale u nas można się zakochać na krótką chwilę!  Jeśli macie ochotę przeżyć na Zlocie szaloną miłość, zajrzyjcie do naszego Cyrkowego Pałacu. Tylko koniecznie zabierzcie ze sobą kogoś wyjątkowego. Nieważne, czy znacie się całe życie czy to Wasze pierwsze spotkanie. My wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia i wyznajemy zasadę – co wydarzyło się na Zlocie, zostaje w Mielnie… W tym roku w pałacu będzie czekać na Państwa nasza Morsowa Wróżka, która swoim trzecim okiem i magią zaklętą w numerologii przepowie, czy ta miłość przetrwa wszystkie (w)Zloty i upadki!


CZWARTEK, GODZ. 12:00-17:30

Morsem po Mielnie – GRA MIEJSKA
Lokalizacja: Wydawanie kart do gry w Informacji Turystycznej w Mielnie, ul. Bolesława Chrobrego 3b

Jak dobrze znacie Mielno? Nie róbcie cyrku i udajcie się w podróż po historii, kulturze i atrakcjach światowej stolicy morsów. Odkryjcie ciekawe miejsca i rozwiążcie czekające na Was zagadki. Na najlepszych graczy czekają atrakcyjne nagrody! 


CZWARTEK, GODZ. 18:00
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

It’s Showtime! CYRKOWE WIDOWISKO OGNIA I WODY

Prawdziwy cyrk na wodzie – wieczorna kąpiel w mroźnym morzu z płonącymi pochodniami! Schłodzimy Wasze ciała i rozpalimy serca. Szykujemy dla Was również piekielnie dobre atrakcje – nadmorskie ognisko i podwodne lampy. 


CZWARTEK, GODZ. 16:00-22:00
PIĄTEK, GODZ. 11:00-18:00
SOBOTA, GODZ. 11:00-18:00
Lokalizacja: Ulica Wojska Polskiego

Cyrkowe SPA – STREFA SAUN I BALII

Coś dla duszy, coś dla ciała..? Nasz Cyrk to nie tylko dawka dobrej zabawy, ale też czas na relaks. To właśnie na Zlocie możecie każdego dnia wskoczyć do balii z gorącą wodą i wybrać się na seans w saunie. Pod warunkiem oczywiście, że wcześniej zrelaksowaliście się na morsowaniu… 


CZWARTEK/PIĄTEK, GODZ. 18:00-01:00

PIĄTEK/SOBOTA, GODZ. 18:00-01:00

SOBOTA/NIEDZIELA, GODZ. 18:00-01:00
Lokalizacja: Ulica Wojska Polskiego

Morsowanie, cyrk i ROCK’N’ROLLOWY DEPTAK!

Kto kocha morsowanie, taniec ii cyrkowe emocje? Jeśli to Wy, nie może Was absolutnie zabraknąć na naszym Rockandrollowym Deptaku! To właśnie tutaj zaszalejcie w tańcu z cyrkowcami i poznacie fantastycznych ludzi. Przez cały wieczór o Wasze dobre nastroje dbać będą zaproszeni artyści. Jeszcze nie zdradzimy, kto to będzie, ale gwarantujemy, że przy ich muzyce, nie sposób stać w miejscu!


SOBOTA, GODZ. 07:00-10:00
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

Nie śpimy – morsujemy! Wejście do Bałtyku z MORZEM ANIOŁÓW

Kto rano wstaje, ten… morsuje z Morzem Aniołów! Jeśli macie ochotę przeżyć coś naprawdę magicznego, bądźcie o wschodzie słońca na plaży. Zaprosimy Was do wspólnego wejścia do Bałtyku w niesamowitych okolicznościach przyrody, i to w towarzystwie samych Aniołów! Dodatkowo, sobotniemu wejściu do morza towarzyszyć będzie nietypowy koncert. Zagra go Piano Ice Man – Tomasz Szwelnik, znany z koncertowania w nietypowych sceneriach. Idziemy o zakład, że do tej pory nie zagrał jeszcze w takim cyrku jak nasz. 


PIĄTEK, GODZ. 11:00-18:00

SOBOTA, GODZ. 11:00-17:30
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

Morsowe akrobacje na plaży 

Mimo że to środek zimy, na mieleńskiej plaży nie brakuje atrakcji! Czeka tutaj na Was m.in. prawdopodobnie jedyna w Polsce nadmorska tyrolka! Będziecie mieli okazję zobaczyć Bałtyk zupełnie z innej perspektywy i nie potrzebujecie do tego nawet szczudeł. 

Dla tych z kolei, którzy chcieliby spróbować sił w cyrkowych (i nie tylko!) akrobacjach, przygotowaliśmy Turniej Mrozoodpornych. Morsy – tak jak cyrkowcy – będą udowadniać publiczności, że niemożliwe nie istnieje. Podczas sportowej rywalizacji na plaży zamienią się na chwilę w komandosów, będą podnosić ciężary, pokonywać tory przeszkód i co najważniejsze – własne słabości. Najlepsze kluby zostaną nagrodzone morsowymi monetami. Klub, który zdobędzie ich najwięcej, wygra turniej, a to oznacza, że poprowadzi paradę morsów przed niedzielną kąpielą oraz otrzyma klucze do Mielna. Zgodnie z morsową tradycją zwróci je dopiero na kolejnym Zlocie. 

Oprócz tego czeka Was prawdziwy maraton morsowania. I to niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi Morsami, czy to będzie Wasze pierwsze morsowanie. Zwłaszcza że mocno kibicujemy tym z Was, którzy swój pierwszy raz mają jeszcze przed sobą. Mało tego, nawet przygotowaliśmy dla Was chrzest na Morsa! Zanim jednak będziecie mogli się nim nazwać, czeka Was wcale nie takie małe wyzwanie.  Zdradzimy tylko tyle, że nie będzie to zwykłe wejście do wody, tylko prawdziwy skok na głęboką wodę! 

Zanim jednak wskoczycie do morza, zajrzyjcie na nasze morsowe rozgrzewki. Pokażemy Wam, jak rozgrzać się do czerwoności i to w morsowym stylu!

W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla Was również wodny plac zabaw. To miejsce wprost stworzone do cyrkowych akrobacji na wodzie. Skoki na trampolinie, zjeżdżalnie… – to, co Morsy lubią najbardziej, ale jeszcze o tym nie wiedzą…


SOBOTA, 12:00 – 16:00
Lokalizacja: Hotel Medical SPA Unitral w Mielnie, ul. Piastów 6, wejście zewnętrzne
Gościnne występy. Przed Państwem Morsy przez duże M!
KONFERENCJA ZIMNO I JEGO OBLICZA

Z myślą o edukacji kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku konferencję, która pokazała jak olbrzymia jest wręcz potrzeba i konieczność wymiany dobrych praktyk i doświadczeń ludzi uprawiających rozmaite techniki morsowania i obcowania z zimnem.  Tegoroczna edycja rozszerzy formułę -bo oprócz naszych ambasadorów zlotowych (Valerjan Romanovski, Bartłomiej Kubkowski, Adam Kowalewski)- jako paneliści pojawią się sportowcy ekstremalni – pływacy, himalaiści, alpiniści i….a to już niespodzianka. Zapraszamy na konferencję pt. „Zimno i jego oblicza” w sobotę do Hotelu Unitral. 


PIĄTEK, 10:30-17:00

SOBOTA, 10:30-17:00
SOBOTA, 10:30-17:00
Lokalizacja: Plaża w Mielnie (wejście od ul. I-go Maja)

Popisy kaskaderów, czyli MORSMAGEDDON by RUNMAGEDDON

Jeśli szukacie ekstremalnych wrażeń i marzy się Wam rola kaskadera na naszej cyrkowej arenie, koniecznie wystartujcie w 2. edycji Morsmageddon by Runmageddon. To projekt przygotowany wspólnie z Runmageddonem – organizatorem słynnych biegów z przeszkodami. Podczas rywalizacji w Mielnie zmierzycie się m.in. ze ściankami, będziecie wciągać opony po linie, przerzucać 10- i 20-kilowe worki czy sprawdzicie się na równoważni… Czeka Was sporo wyzwań, ale przede wszystkim dobra zabawa, a publiczność będzie oglądać Wasze występy z zapartym tchem! 

* Wymagana jest wcześniejsza rejestracja oraz dokonanie opłaty


PIĄTEK, 10:00-16:30

SOBOTA, 10:00-16:30

NIEDZIELA, 10:00-16:30

Popcorn, wata cukrowa i inne przysmaki. JARMARK POLSKA SMAKUJE

Jeśli oprócz apetytu na dobrą zabawę, macie również smaka na coś pysznego – dobrze trafiliście! Podczas Zlotu odbędzie się Jarmark Produktów Lokalnych „Polska Smakuje” gdzie będziecie mogli spróbować lokalnych przysmaków i słodyczy, które kojarzą się z dzieciństwem. Koniecznie zajrzyjcie tu w drodze na plażę!

Lokalizacja: Deptak przy ul. Kościuszki


PIĄTEK, GODZ. 10:00-18:00

SOBOTA, GODZ. 11:00-17:30

Mam supermoce, czyli MORSOWE MIASTECZKO Valerjana Romanovskiego

I Międzynarodowe Mistrzostwa w Morsowaniu to kolejna ekstremalna atrakcja dla kaskaderów! Uczestnicy pod okiem Valerjana Romanovskiego będą mieli za zadanie wejść do balii z zimną wodą i zanurzyć się w niej do poziomu szyi. Rekordziści poprzednich edycji potrafili spędzić w balii nawet 6 godzin! Na cyrkowej scenie bez wątpienia zostaliby okrzyknięci Superbohaterami! 

Do Miasteczka Valerjana Romanovskiego zapraszamy jednak nie tylko ekstremalnych, morsowych graczy. To miejsce jest otwarte dla wszystkich uczestników Zlotu. Możecie tu porozmawiać o morsowaniu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Valerjanem czy zdobyć jego autograf.

* Żeby wziąć udział w I Międzynarodowych Mistrzostwach w Morsowaniu – wymagana jest wcześniejsza rejestracja oraz dokonanie opłaty TUTAJ: rejestracja.zlotmorsow.mielno.pl

Lokalizacja: ul. Nadbrzeżna


PIĄTEK/SOBOTA, GODZ. 11:00-01:00

SOBOTA/NIEDZIELA, GODZ. 11:00-01:00
Lokalizacja: Ulica Wojska Polskiego

Jesz, co chcesz – Zlotowa Strefa Food Trucków

Na foodtruckowej scenie główną rolę grają kucharze – to prawdziwi magicy!. Spod ich ręki wychodzą prawdziwe przysmaki! Włoska pizza, chrupiąca zapiekanka, a może danie z kuchni orientalnej..? Wy wybieracie, a oni serwują!

To jedyna oficjalna Strefa Food Truck, działająca podczas naszego Zlotu. Koniecznie zajrzyjcie.


PIĄTEK/SOBOTA, GODZ. 18:00-01:00

SOBOTA/NIEDZIELA, GODZ. 18:00-01:00
Lokalizacja: Ulica Wojska Polskiego

Balia Party

I każdy Mors, i każdy cyrkowiec potrzebują czasem zaszaleć, a my wiemy, co to znaczy dobra zabawa. Żeby podgrzać atmosferę do czerwoności i rozgrzać Wasze ciała po morsowaniu – przygotowaliśmy dla Was strefę balii i saun! Czeka Was tutaj goooorąca zabawa przy największych muzycznych hitach. 


PIĄTEK, GODZ. 18:00-01:00

SOBOTA, GODZ. 18:00-01:00
Lokalizacja: Hala Sportowa przy szkole (ul. Lechitów 23)

Bal Morsa-Cyrkowca

To jedyna taka noc w roku, gdy morsy mają okazję bawić się w tak licznym gronie. Zabawa przy muzyce na żywo, na scenie – ulubieni artyści, a na parkiecie – sami cyrkowcy! Tej nocy możecie być mimem, wróżbitą, połykaczem ognia, akrobatą, a nawet kobietą z brodą. Wy wybieracie strój, a my Króla i Królową Balu. Kto wie, może to właśnie Wy?  

* Podobnie jak podczas poprzedniej edycji organizujemy dla Was 2 bale – jeden w piątek, drugi w sobotę. Każdy z Was może uczestniczyć w jednym z nich.  SOBOTA, GODZ. 12:15
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

Wlewanie wody do Bałtyku i magiczna legenda

To jedna z najnowszych zlotowych tradycji, a przy okazji – magiczna, cyrkowa sztuczka…  Od 17. edycji Zlotu wlewamy do Bałtyku wodę z różnych części Polski i świata. Dzięki temu przypieczętowujemy naszą morsową przyjaźń i najważniejsze – sprawiamy, że wracacie do nas każdego roku! 

Legenda głosi bowiem, że za pierwszym razem, gdy wlewacie swoją wodę do morza, wracacie do nas na kolejny Zlot. Za drugim – intencją jest, aby wrócić, ale w towarzystwie wyjątkowego Morsa. Za trzecim – gwarantujecie sobie, że żaden Zlot Was już nie ominie. Prawda, że to magia?SOBOTA, GODZ. 12:00
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

One Billion Rising – taniec przeciwko przemocy

Tańczymy, bo lubimy, ale nie tylko! Podczas Zlotu zatańczymy również, by zaprotestować przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet i dziewcząt. Nazywam się Miliard – One Billion Rising Poland to międzynarodowa akcja, w której uczestniczymy każdego roku. SOBOTA, GODZ. 9:00-10:30 
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

Klubowe Mistrzostwa w Biegu Morsów po Plaży z Hotelem Unitral

Gotowi do startu? No to biegniemy na śniadanie, ale nie będzie za łatwo! Najpierw musicie pokonać naszą trasę. Gdy dotrzecie na metę, będzie tam na Was czekać pyszne śniadanie, przygotowane przez kucharzy z Hotelu Medical SPA Unitral w Mielnie. 

* Wymagana jest wcześniejsza rejestracja oraz dokonanie opłaty TUTAJ: b4sportonline.pl/czas_start24/10:30 Msza święta w intencji uczestników XXI Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie

Lokalizacja: Kościół w Mielnie


SOBOTA, GODZ. 13:00-17:00
Lokalizacja: Medical SPA Unitral w Mielnie, ul. Piastów 6

Konferencja „Zimno i jego oblicza”

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zimnie, ale baliście się zapytać.. Podczas konferencji “Łączy nas zimno” zaproszeni Goście poruszą najciekawsze kwestie związane z zimnem. Wśród panelistów będą m.in. ambasadorzy Zlotu Morsów w Mielnie: 

Valerjan Romanovski, gospodarz Mistrzostw Świata w Morsowaniu, wielokrotny rekordzista Guinnessa i autor bestsellerowych książek o morsowaniu.

Bartłomiej Kubkowski – pływak, który już dwukrotnie podjął wyzwanie, by jako pierwszy na świecie przepłynąć Morze Bałtyckie. Latem br. płynął ze Szwecji do Polski, pokonał 116.8 km i zajęło mu to nieco ponad 40 godzin.

Adam Kowalewski – psycholog oraz praktyk pracy z ciałem i oddechem w terapii. Oficjalny instruktor metody Wima Hofa.NIEDZIELA, GODZ. 10:30
Lokalizacja: Parking koło PoloMarketu ul. Lechitów 2

Jedzie Cyrk! Parada ulicami Mielna

To będzie najbardziej kolorowa parada, jaką widziało Mielno! Morsy specjalnie na tę okazję zamieniają się w cyrkowców. Pojawią się u nas mimowie, linoskoczkowie, wróżbici, połykacze ognia, kobiety z brodą, akrobaci i szczudlarze. Będzie kolorowo i wesoło, a klub, który zaprezentuje najbardziej oryginalne stroje, będzie wyróżniony.


NIEDZIELA, GODZ. 12:00
Lokalizacja: Plaża główna w Mielnie

Cyrk na wodzie, czyli finałowa kąpiel w morzu

To jedyna taka scena, na której arena cyrkowa zamienia się w taflę wody! Morsy w cyrkowych strojach wskoczą wspólnie do Bałtyku. Show rozpocznie się punktualnie w samo południe, a rozpocznie go Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała. Zanim jednak to się wydarzy, czekają Was gorące akrobacje na plaży. 

Ilu Morsów-Cyrkowców zdecyduje się wziąć udział w finałowej kąpieli? Tego jeszcze nie wiemy, ale poprzeczka jest postawiona wysoko! Podczas poprzedniej edycji do wody weszło razem 8893 Morsów i Foczek.


PROGRAM ATRAKCJI - SKRÓCONYHARMONOGRAM

CZWARTEK

12:00 otwarcie zlotu (deptak przy ul. Kościuszki, przy pomniku dużego morsa )

13:00 – 18:00  Pałac ślubów (deptak przy ul. Kościuszki. Przy Jarmarku Polska Smakuje)

12:00  – 17:30 Gra miejska

 

Plaża główna w Mielnie

18:00 Wieczorna kąpiel z pochodniami  

 

Ulica Wojska Polskiego

16:00 – 22:00 Balie i sauny

18:00 – 01:00 Rock’n’rollowy deptak

PIĄTEK

Plaża główna w Mielnie

11:00  – 18:00 Animacje na plaży głównej: Tyrolka, Turniej Mrozoodpornych, Bartek Kubkowski, , morsowe rozgrzewki, nadmuchiwane zjeżdżalnie, pierwsze morsowanie 10:30 – 17:00 Morsmageddon by Runmageddon

Deptak przy ul. Kościuszki

10:00 – 16:30 Jarmark Polska Smakuje 11:00 – 17:00 Pałac ślubów

Morsowe Miasteczko Valerjana Romanowskiego (ul. Nadbrzeżna)

09:00 – 18:00 Mistrzostwa w morsowaniu (przerwa w godz.: 14:00 – 15:00)

Ulica Wojska Polskiego

11:00  – 01:00 Strefa food trucków

11:00 – 18:00 Balie i sauny

18:00 – 01:00 Rock’n’rollowy deptak

18:00 – 01:00 Balia Party

Hala sportowa w Mielnie (ul. Lechitów 19)

 

18:00 – 01:00 Wielki Bal Morsów

SOBOTA

Plaża główna w Mielnie

07:00  – 10:00 Morze Aniołów i Tomasz Szwelnik Piano Ice Man

11:00 – 17:30 Animacje na plaży głównej: Tyrolka, Turniej Mrozoodpornych,morsowe rozgrzewki, nadmuchiwane zjeżdżalnie, pierwsze morsowanie

12:00 One Billion Rising

12:15 Wlewanie wody do Bałtyku

09:00 – 10:30 Bieg Śniadaniowy z Hotelem Unitral

10:30 – 17:00 Morsmageddon by Runmageddon

 

Deptak przy ul. Kościuszki

10:00 – 16:30 Jarmark Polska Smakuje

11:00 – 17:00 Pałac ślubów

 

10:00 Msza święta w intencji uczestników XXI Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie (Kościół w Mielnie, ul. Kościelna 27)

Morsowe Miasteczko Valerjana Romanowskiego (ul. Nadbrzeżna)

10:00  – 18:00  Morsowe miasteczko Valerijana Romanowskiego

10:00 Wręczenie nagród osobom, które uzyskały najdłuższy czas oraz ilość punktów podczas I Międzynarodowych Mistrzostw w Morsowaniu V. Romanovskiego – Polska 2024 r.

10:30 Pokaz morsowania sportowego (resety cykliczne). Adaptacja głowy podczas wykonywania resetów (omówienie teoretyczne z pokazem praktycznym).

11:00-12:00 Nauka morsowania (pierwsze wejście do lodowatej wody, zrobienie resetu, pokonanie obawy przed zanurzeniem głowy, pokonać strach przed wodą). Zajęcia prowadzi Valerjan Romanovski.

12:00-13:00 Morsowanie nastolatków (długie morsowanie)

13:00-14:00 Zajęcia dowolne, dyskusje, obalanie mitów na temat morsowania, pokazy różnych metod morsowania, podpisywanie książek (prowadzi Valerjan Romanovski)

14:00-16:00 Pokaz technik morsowania przez Szkocką Grupę polar Bear Club Academy.

16:00-18:00 Kameralne morsowanie z Valerjanem Romanovskim i jego Team.

 

Hotel Unitral w Mielnie ( wejście od ul. Piastów 6)

12:00 – 16:00  Konferencja „Zimno i jego oblicza” 19:00 – 21:00 Spotkanie integracyjne dla uczestników Mistrzostw w Morsowaniu, Ambasadorów i gości zaproszonych

 

Ulica Wojska Polskiego

11:00  – 01:00 Strefa food trucków 11:00 – 18:00 Balie i sauny 18:00 – 01:00 Rock’n’rollowy deptak 18:00 – 01:00 Balia Party

Hala sportowa w Mielnie (ul. Lechitów 19) 18:00 – 01:00 Wielki Bal Morsów

NIEDZIELA

10:30 Parada ulicami Mielna – zbiórka na parkingu przy PoloMarkecie

12:00  Główna kąpiel

Uwaga: jeśli chcesz dołączyć do uczestników imprezy na plaży, musisz kierować się do wejścia od ul. 1 Maja pozostałe wejścia na plażę będą zamknięte

12:45 Posiłek regeneracyjny (deptak przy ul. Kościuszki. Przy Jarmarku Polska Smakuje)

 

10:00 – 16:30 Jarmark Kościuszki

Czytaj więcej

Aktualności

Odbiór opasek

Już niebawem widzimy się w Mielnie, dlatego przedstawiamy Wam garść informacji organizacyjnych. Przypominamy, że do udziału w Zlocie potrzebna jest opaska, którą będziesz mógł odebrać

Chcesz Dołączyć Do Mroźnej Tradycji?

Nie zapomnij o swoim bilecie!