REJESTRACJA NA ZLOT DOSTĘPNA JEST TUTAJ | XXI MZM ODBĘDZIE SIĘ 8-11.02.2024

XIV Międzynarodowy Zlot Morsów

Udostępnij:

XIV Międzynarodowy Zlot Morsów, 9-11 lutego 2017 r.

W Zlocie uczestniczyło 2480 osób. Do zimnego Bałtyku ( + 2 stopnie) weszło 2350 miłośników zimowych kąpieli.

Gdybyśmy bili rekord, to bylibyśmy NIE DO POBICIA. W Księdze Rekordów Guinnessa – jak pamiętacie – widnieje rekord w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu, który ustanowiliśmy w lutym 2015 roku w Mielnie. Wówczas w wodzie zanurzyło się 1799 osób.  Jak do tej pory nie ma chętnych do rywalizowania z nami.

Na tegorocznym Balu Morsów bawiliśmy się w klimacie Wielkiego Morsowego Wesela. Sądząc po pląsach, jakie mogliśmy podziwiać na balach oraz po przebraniach, formuła Zlotu przypadła Wam do gustu i sprzyjała dobrej zabawie, a Wasze stroje podczas niedzielnej parady przyprawiały o zawrót głowy i szybsze bicie serca. Na Wielkim Balu Morsowym wybrani zostali Najlepsza żona i Najlepszy mąż Morsowego Wesela. Te zaszczytne tytuły przypadły Marzannie Wierzbickiej z Dobrego Miasta i Mieczysławowi Opolskiemu z Lidzbarka Warmińskiego. Najlepsi małżonkowie otrzymali nagrody ufundowane przez Stena Line przeprawy promowe oraz Ośrodek Albatros i Hotel Unitral.

Podczas pobytu w Mielnie bawiliście się tańcząc przeciwko przemocy, biegając po plaży i próbując sił w rzutach toporem, konkurując z Wikingami. Waszą aktywność dokumentują nie tylko zdjęcia, ale również materiały filmowe nagrane przez TVP. W Pałacu Ślubów można było usłyszeć przepiękne przysięgi małżeńskie, składane nie tylko na czas Zlotu.

Tradycją staje się, że o tytuł Najoryginalniejszego Klubu rywalizują wszystkie kluby uczestniczące w Paradzie, a wygrywają Wrocławskie Morsy. Jak do tej pory są nie do pobicia. Gratulujemy pomysłowości i mamy nadzieję, że statuetka morsa, którą otrzymali w nagrodę zawsze będzie przywoływała dobre wspomnienia.

Były też inne nagrody. Puchar dla Morsa z Najodleglejszego zakątka otrzymali panowie Przemysław i Ireneusz Neryng z miejscowości Nienstaedt w Niemczech, a puchar Burmistrza Mielna w Turnieju rzutu toporkiem do celu zdobył p. Wojciech Izydorek, najzręczniejszy wśród Morsów.

Kochane foczki i drogie morsy, przygotowanie Zlotu to dla Nas ogromne wyzwanie i duża odpowiedzialność. Dlatego nad Waszym bezpieczeństwem podczas Zlotu czuwało ponad 100 osób. Straż Miejska w Mielnie, Straż pożarna, policja, WOPR, służby medyczne i agencja ochrony osób i mienia SOWA. Zabezpieczenie Zlotu prowadzone było zarówno z lądu jak i z wody.

Wszystkim służbom bardzo dziękujemy za profesjonalizm i pomoc w przeprowadzeniu tej ogromnej imprezy.

Dziękujemy Wam Kochani za udział w tegorocznym Zlocie i serdecznie zapraszamy na XV Jubileuszowy Zlot w 2018 r.

Drogie Morsy pamiętajcie:
„Jest takie miejsce w Polsce, a może nawet na świecie gdzie można śpiewać, tańczyć, biegać (…) i jeszcze pluskać się bez ograniczeń w lodowatym Bałtyku”

To miejsce to MIELNO – MIASTO MORSÓW!!!

Tu wszystko jest możliwe, zwłaszcza kiedy jest się morsem.
Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej

Aktualności

Odbiór opasek

Już niebawem widzimy się w Mielnie, dlatego przedstawiamy Wam garść informacji organizacyjnych. Przypominamy, że do udziału w Zlocie potrzebna jest opaska, którą będziesz mógł odebrać

Chcesz Dołączyć Do Mroźnej Tradycji?

Nie zapomnij o swoim bilecie!